Комунальний заклад
Чернівецький обласний центр
національно-патріотичного виховання
туризму, краєзнавства та екскурсій
учнівської молоді
Колiнковецький iсторико-краєзнавчий музей

Хотинський р-н, 60003,с.Колiнкiвцi, вул.Головна, НВК, тел.47295.
Яцурак Анжела Миколаївна, вчитель географії
Наказ №65, 21.02.2002, реєстрацiйний №25-32
Оригінальна сторінка музею

Розділи експозиції:
1. Селянська хата кінця ХІХст.
2. Колінківці в древні часи
3. Новітня історія розвитку села
4. Природа краю.

Серед експонатів музею меблі, знаряддя праці, одяг, взуття селян, кам’яні знаряддя праці, предмети козацької доби, гроші, особисті речі учасників боїв, фрагменти зброї, писемні документи, мінерали, гірські породи, чучела тварин.

В першій залі відтворено побутові і соціальні умови життя в селі кінця ХІХст. Обов'язковим атрибутом в хаті була піч, застелена домотканою веретою. На плиті горшки та чавуни. Їла сім'я біля низького столу дерев'яними ложками з глиняної посуди. Увесь одяг та найцінніші документи зберігалися в скринях.
В цій залі зібрані знаряддя праці селянина: коса, ціп, дерев'яні вила, граблі, жорна. Вечорами в холодну пору року жінки та дівчата вишивали серветки, рушники, сорочки, які представлені на стенді «Декоративно-прикладне мистецтво». Серед експонатів – ткацький верстат, дергачка, чесала, кужіль, веретена тощо. Побутова техніка того часу представлена зольниками, праниками, патефонами, радіоприймачами, акордеоном та гармошкою. На вішалках чоловічий та жіночий зимній та літній одяг, взуття.

У вітринах другої зали знайшли своє місце кам'яні знаряддя праці, знайдені на місцях древніх поселень в межах села. Це сокири, скребачки, кременевий наконечник списа, кам'яна зернотерка, грузило для риболовних сітей, кераміка черняхівської та трипільської культур, бронзовий браслет ранньозалізного періоду. В цьому залі експонуються речі, які належали запорізьким козакам, знайдені в окрузі села. Це, зокрема, наконечник козацького списа, кресало, люльки. Тут же експонуються гроші всіх часів і держав, які представили музею сельчани.

Найцікавіші експонати: кам’яна сокира, виготовлена з волинського кременю, жіночий бронзовий браслет культури фракійського гальштату, накінечник козацького списа ХУІІІ ст., ксерокопія посвідчення учасника революційних подій в Петрограді в 1917 році Яцка Калістра Івановича, штабна карта бойових дій в Східній Європі в 1916 році, закам’янілі рештки рослин і тварин, зуб мамонта. Є багато експонатів, які представляють особисті речі учасників Хотинського повстання та Великої Вітчизняної війни. Тут експонуються шкільні підручники, яким минуло 80 років, чорнильниці та шкільний дзвінок, виготовлений з гільзи снаряда.

Запрошуємо на фольклорні свята "Нумо козачата" 5-6 грудня, "День Святого Валентина" 14 лютого, "Свято Мерцишора" 1 березня.

Організовуємо екскурсії місцями історичних подій на Хотинщині.