Площа Філармонії

Одним із найстаріших майданів австрійської доби, є площа Філармонії. Історія цього майдану сягає кінця XVIII ст., коли тут розташовувався ринок, де торгували переважно мукою. Звідси і перша його назва - Мучний, по-німецьки Мельпляц. Пізніше площу не раз перейменовували, була вона Рудольфспляц (на честь сина і єдиного спадкоємця цісаря Франца Йосифа І Рудольфа), з 1918 року – мала назву Дакія, з 1944 – Перемоги, хоча старожили по-свійськи називали це місце Мельпляц.


Буковина - пісенний край. Ще в далекому 1862 році чернівецькі меломани створили «Товариство сприяння народному мистецтву», яке не мало свого концертного приміщення і проводило свої заходи в орендованих залах готелів, міської ратуші та приватних будинках. Назустріч шанувальникам музики пішла міська влада. У 1868 році було створено комітет з будівництва приміщення для музичного товариства, виділено ділянку землі на Мучній площі. Кошти на зведення мистецької споруди збирали дружини високопоставлених чиновників Буковини та магістрату, добровільні пожертви надходили постійно. У листопаді 1877 року урочисто відкрили будинок музичного товариства. План та кошторис будівлі виготовив цісарсько-королівський радник Алоїс Булірц. Інтер’єри розписував віденський художник Карл Йобст, якому належать внутрішні розписи Резиденції митрополитів.
У різні часи на сцені філармонії виступали знаменитості, які гастролювали чи працювали в Чернівцях: Енріко Карузо, Орест Руснак, Антон Рубінштейн, Соломія Крушельницька, Микола Лисенко, Федір Шаляпін, Йозеф Шмідт, Сіді Таль. Тут починали своє сходження на велику сцену народні артисти України Софія Ротару, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Павло Дворський та інші відомі співаки.

Неподалік готелю стоїть декоративна чавунна водоколонка, яка функціонувала за часів Австро-Угорської імперії. Поряд - пам’ятник відомому угорському піаністу та композитору Ференсу Лісту. Тут чернівчани та гості міста загадують бажання, потерши ніс видатного музиканта, кажуть, що бажання збуваються. Якщо натиснути кнопку позаду пам’ятника, можна почути музику Ф.Ліста.

У 2006 році по периметру площі висадили дерева японської вишні. Сакура успішно прижилася на Буковині і з тих пір щовесни милує око чернівчан.
Вебкамера на площі Філармонії
Відеоекскурсія
Запитання:
- Чому площа змінювала свою назву?
- Назвіть товар – хіт продажів на площі в кінці XVIII ст.
- Як називався перший готель, побудований на площі Мельпляц? Яке кримінальне минуле він приховував?
- Назвіть найяскравішу приму, яка виступала на сцені філармонії у 20-30 роках ХХ ст.
- Де можна «попити водички» на площі Філармонії?
- Які східні красуні прижились на площі?
- Відомий музикант, що виконує бажання і чекає на гостей. Хто це?
- Що стало окрасою площі після реконструкції 2004-2005 рр.?